Utánpótlás úszás

Két nap, húsz érem

Két helyszínen álltak rajthoz úszóink.

A XXXIV. Bácsvíz Kupával, valamit a Jaked-HÓD Tavaszváró Nemzetközi Úszóversennyel folytatódott a szezon a NICS-HSÚVC úszói számára.

Kecskeméten két versenyzővel képviseltette magát a klub, Szőke Zita és Pertich Zsombor két-két számban állt rajthoz, mindketten 50 méter mellen és 100 méter gyorson indultak. Zita két aranyérmet, míg Zsombor az erős mezőnyben egy 5. és egy 7. helyet szerzett.

A Gyarmati Dezső Sportuszodában a kicsiktől a legnagyobbakig összesen 39-en mutatták meg magukat. A fő cél mindenki számára a versenytempó felvétele volt az edzések után, ám ennek ellenére is hat aranyat, két ezüstöt, tíz bronzot és sok egyéni csúcsot “termelt” össze a klub. A legeredményesebb Földesi Balázs volt a maga két első és egy harmadik helyével.