Senior Úszás

Szenior idénynyitó: 11 érem Szentesről

Színvonalas versennyel indult 2019.

A Szentesi Delfin Egészségmegőrző Sport Club és a Magyar Szenior Úszók Országos Szövetsége január 19-én a Dr. Rébeli Szabó József Városi Sportuszoda rendezte meg a IV. Évindító Nemzetközi Szenior Úszóversenyt, amely egyben az 1500 méteres gyorsúszásban országos bajnokság is volt. Az ország minden részéből, valamint Romániából is érkeztek versenyzők.

A versenyeket 10 egyéni- és egy váltó számban, illetve 15 korcsoportban rendezték, az 1500 méteres gyorsúszás legjobb magyar résztvevője minden korosztályban magyar bajnoki címet is szerzett.

A több mint 200 versenyző között ott volt a NICS-HSÚVC ötfős különítménye. Tizenkét versenyszámban álltak rajthoz a klub úszói, ezek közül pedig tizenegyben érmes eredménnyel zártak.